PAK HALI YIKAMA 

Genel olarak, her alan halısını temizlemek için aşağıdaki ilkeler kullanılırız.
1) Halı Yıkama da Ön Muayene

Herhangi bir temizlik başlamadan önce halılarınız önceden kontrol edilecektir. İlk önce yapı tipini ve lif tiplerini ölçüp tanımlarız. Ayrıca evcil hayvan idrarı veya lekeleri veya üreticinin kusurları gibi özel koşulları da ararız. Daha sonra bulgularımızı sizinle paylaşacağız.

2)  Halı Yıkama Öncesi Kuru Kirlerin Giderilmesi

Halıdaki Kuru Kiri giderme işleminde halıdaki kuru toprağı ve tozu temizleriz. Kuru toprak, tüm tekstil ürünlerindeki kirlenmenin çoğunluğudur. Doğal lifler, özellikle yün, iyi bir miktar kuru toprağı gizleyebilir. Alan halısı temizleme işleminde her halıyı dikkatlice vakumlu ve tozluyoruz.

3) Halı Yıkama Öncesi Ön Arıtma ve Ön Koşul

Çoğu halının bir çeşit ön işlem yapması gerekir. Bir halının çalışacak boyaları olduğunda ön koşullandırma kullanışlıdır, (bunu ön denetim aşamasında bulabiliriz). Halı yıkandığında renklerin birbirine karışmasını önlemek için elyafları şartlandırmamız gerekir.

4) Halı Yıkama Ajitasyon ve Bekleme Süresi

Daha sonra, özel olarak donatılmış bir makine ve / veya elle gömülü toprağı çıkarmak için alan halıları hafifçe çalkalanır. Kaygı ve saçak alanlarına özel dikkat gösterilir. Halılara, bekleme süresi olarak bilinen dinlenme zamanları verilir, böylece halıların dinlenmeye zamanları olur.

5) Halı Yıkama Durulama İşlemi

Her halı için temizleme yöntemine bağlı olarak, durulama ve özüt yöntemi değişebilir. Yöntemlerimizden bazıları tam daldırma yıkama, el yıkama, kaporta temizliği, kuru temizleme ve düşük nem temizliğidir. Elbette, duvardan duvara tip halı artıkları ve polipropilen alan halıları için kamyona monte sıcak su çekme yöntemimizi bile kullanıyoruz.

6)  Halı Yıkamada Hızlı Kurulama İşlemi

Halı yıkama için kritik bir adım kurutma işlemidir. Doğu Kıyısı üzerinde olmak, ıslanmaya neden olan ıslak bir halıyı kurutmayı son derece zorlaştıran çeşitli iklimler yaşıyoruz. Halının havada yüzmesini sağlayan, zeminden yukarı hava üfleyen özel bir halı kurutma odası yaptık. Esasen, bir havalandırma fanı ve nem gidericilerinden havaya ısı ekleyebileceğimiz ve nemi çıkarabileceğimiz için büyük bir kurutucu oluşturduk.

7) Yıkanan ve temizlenen halıların Kontrolden Geçmesi

Halılar kuruduktan sonra, kalite kontrolünü sağlamak için Halı Fabrikası Müdürümüz tarafından detaylı bir inceleme yapılır. Şu anda, bir sonraki adıma geçebilir veya ekstra ayrıntı için dokunulabilirler. Halıların çoğu bir kez yıkama işleminden geçer ve harika görünürler. Ancak, standartlarımıza uymuyorsa bir daha yıkamaktan asla korkmayız.

8)  Ambalajlama ve Paketleme

Fiber koruyucu eklemek bir seçenektir. Doğal ve sentetik elyaf için güvenli ürünlerimiz var. İsterseniz, elyaf koruyucusu halının üzerine püskürtülür ve fırçalanır – uygulanabilir olduğunda her iki taraf da. Yığınlı kilimler, yığının doğru yöne döşenmesini sağlamak için fırçalanır. Halılar daha sonra toplama / teslimat için yuvarlanır veya depolama için hazırlanabilir ve ambalajlanabilir.Halı Yıkama

    Daha fazla bilgi için Halı Yıkama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

 Yerinde Yıkama

      Pak Halı yıkama, İstanbul'un tüm ilçelerinde Yerinde yıkama hizmeti sunmaktadır. Evinizde, Ofisizde veya İş yerinizde temizlenmesi yerinde olması gereken Perdeleriniz, Halarınızı, Koltukalarınızı yerinde yıkamaktayız.

Battaniye Yıkama

      Pak Halı yıkama, İstanbul'un tüm ilçelerinde Battaniye yıkama hizmeti sunmaktadır. Battaniye yıkama zor ve zahmetli olması veya evinizde yıkama ortamının olması ile pak Halı Yıkama olarak müşterilerimize battaniye yıkama hizmeti sunmaktayız.

Koltuk Yıkama 

   Pak Halı yıkama, İstanbul'un tüm ilçelerinde Koltuk Yıkama hizmeti sunmaktadır.Koltuklarınızı profesyonel yardımıyla yıkatmak isterseniz Taşmış Halı Yıkama olarak sizlere Koltuk Yıkama hizmeti sunmaktayız.

Perde Yıkama

   Pak Halı yıkama Battaniye yıkama hizmeti sunmaktadır. Perde Yıkama Hizmeti almak isterseniz sizlere perde yıkama hizmetini sunmaktayız.

Stor Perde Yıkama, Zebra Perde Yıkama, Kadife Perde Yıkama, Ofis Perdeleri Yıkama, Kruvaze Perde Yıkama hizmetlerini sunmaktayız.

Yorgan Yıkama

   Yorgan Yıkama zor ve zahmetli olması veya evinizde yıkama ortamının olması ile Pak Halı Yıkama olarak müşterilerimize Yorgan Yıkama hizmeti sunmaktayız.